המלצות   צור קשר

להצעת מחיר חינם ללא התחייבות

מעבר דירה

מעבר דירה – מדריך מפורט שיעזור לכם לעבור את השינוי המשמעותי בקלות

מעבר מדירה אחת לדירה אחרת כולל משימות רבות, שחובה להשלים בזמן. בהתאם נדרש תכנון מעבר דירה מסודר – המדריך שהכנו עבורכם יעזור לכם לסמן V על כל מה שחשוב לבצע.

 

איך עוברים דירה בראש שקט?
קובעים את ההובלה איתנו!

מעבר דירה כולל שירותי אריזה
שירות מקצועי עם אחריות מלאה

שומרים לכם על הציוד ומסדרים אותו בבית החדש
שירות בפריסה ארצית רחבה

להצעת מחיר ללא כל התחייבות חייגו לטלפון:
053-793-4097

מעבר דירה

הכל על מעבר דירה

מציאת חברת הובלות, ארגון קרטונים, מיון תכולת הבית, אריזה והובלה, שינוי כתובת במשרד הפנים ובגופים רבים נוספים, התנהלות מול ספקי שירותים שונים, הכנת הדירה החדשה למגורים, השארת הבית הנוכחי במצב תקין בהתאם לתנאי החוזה – כשאדם עובר דירה הוא מגלה עד מהרה שמדובר בפרויקט מורכב למדי.

בפרט זה המצב כשמדובר על מעבר דירה בפעם הראשונה, אם כי גם הניסיון לא מבטיח התנהלות יעילה. בהתאם ההמלצה החשובה ביותר היא להתייחס ברצינות לפרויקט, ולאסוף מידע רלוונטי כדי להיערך לקראתו וכך לבצע אותו באופן הטוב ביותר האפשרי.

שירות מעבר דירה – לא רק הובלה

כמו מלאכות תובעניות רבות אחרות, גם כשהמטרה היא ארגון מעבר בית יש מי שמציע עזרה מקיפה וחוסך לכם זמן יקר. למשל, חברת הובלות מובילה לא "רק" תעביר את כל התכולה אלא גם תארוז עבורכם את הרכוש אם תרצו בכך. בנוסף ניתן למצוא שירות מקיף שידאג לנקות את הדירה שאליה אתם נכנסים, להדביר אותה, לצבוע אם יש בכך צורך (או לחילופין לצבוע את הדירה שאתם עוזבים אם אתם מחויבים לכך מבחינת החוזה) ועוד ועוד.

השירות כולל גם התנהלות מול ספקים שונים: כך לדוגמה אם לקראת מעבר דירה אינטרנט מהיר בדירה החדשה הוא משימה שחשוב להשלים, השירות יבצע עבורכם את כל הפעולות הדרושות מול ספקית האינטרנט שלכם.

 

איך עוברים דירה בלי להילחץ יתר על המידה?

כשמבינים כמה משימות יש כשעוברים מבית אחד לשני, גם אם נשארים באותה עיר ואפילו באותה שכונה, לחץ הוא דבר טבעי. איך בכל זאת מצליחים לא להיכנס לפאניקה? קודם כל זוכרים שהמון אנשים עשו את זה לפניכם. למעשה בכל יום מתרחשים מעברי דירה רבים מאוד, ועם תכנון נכון זו לא משימה בלתי אפשרית, ואפילו להפך, זה הרבה פחות נורא מכפי שחושבים בהתחלה.

שנית, נעזרים בידע של אנשים שיודעים בדיוק איך לעבור דירה – גם המלצות של חברים ומכרים וגם מדריכים מקצועיים כמו זה שהכנו עבורכם. הטיפ השלישי הוא לפרוס את המשימות על פני פרק זמן ארוך ככל האפשר, כך שלא ייווצר לחץ זמן.

 

מעבר דירה מה צריך לעשות בבית החדש?

כשעורכים רשימה של מה צריך למעבר דירה כדאי להתחיל בכל הפעולות הנחוצות בבית החדש. הסיבה לכך פשוטה: כשחושבים על הבית שאליו תעברו, ומדמיינים אותו כשהוא כבר מוכן לחלוטין למגורים, קל יותר לזכור למה נוצר הפרויקט ולמה כדאי להתאמץ.

בדרך כלל כדאי לנקות את הדירה (גם אם היא חדשה מקבלן), ומי שחושש או חוששת מחרקים יזמינו מן הסתם גם שירותי הדברה. כמו כן מומלץ לשקול לצבוע את הבית, משום שזו פעולה שקשה יותר לעשות אחרי שכבר גרים בו.

 

התנהלות מול חברת החשמל לקראת מעבר דירה

מבחינת חברת החשמל מעבר דירה מחייב החלפת רישום גם בדירה שממנה אתם יוצאים וגם בדירה שאליה אתם נכנסים. את רישום החשבון בדירה החדשה על שמכם תוכלו לבצע באינטרנט, בקלות ובפשטות. לצורך הסרת השם מהחשבון בדירה שממנה אתם יוצאים תצטרכו להתקשר ל-103 (נכון למועד הכנת המדריך, בחברת החשמל מבטיחים שבעתיד ניתן יהיה לבצע גם את הפעולה הזו באתר שלה).

חשוב להכין מראש קריאת מונה עדכנית (בשני הנכסים), את מספרי המונים, את מספרי החוזים וגם הסכם מכר או הסכם שכירות לגבי הדירה החדשה.

 

איך לוודא שתוכלו לראות טלוויזיה בדירה החדשה כבר ביום המעבר?

גם הוט וגם יס, וכמובן גם ספקיות נוספות של שירותי טלוויזיה כמו סלקום ופרטנר, מפעילות מוקדים ייעודיים לצורך הודעה על מעבר דירה. כמו כן ניתן לתאם את השירות הרלוונטי גם דרך אתרי האינטרנט של כל החברות. הדגש העיקרי הוא ליידע בזמן כדי לשריין טכנאי בדיוק ליום המעבר ולשעה הרצויה – מפני שגם בחברת הלוויין yes וגם בחברת הכבלים hot מספר הטכנאים מוגבל.

 

טיפים למעבר דירה – כדי שיהיה לכם קל יותר

לקראת מעבר דירה טיפים מועילים ממי שביצעו שינוי דומה הם כאמור דרך טובה מאוד להפחית את מידת הלחץ ולהפוך את השינוי לקל יותר. הטיפ העיקרי של אנשי חברת מובילים בהובלות, על בסיס הניסיון הרב שלנו, הוא לנצל את המעבר כדי למיין את כל הרכוש שהצטבר אצלכם. בכל בית כמעט יש פריטים רבים שכבר אין בהם תועלת אמיתית – חלק פשוט לא תקינים, אחרים כבר לא מתאימים לטעם שלכם ויש כאלה שהפכו למיותרים עם השנים. מיון יסודי מצמצם את כמות הקרטונים ומוזיל את עלות המעבר, ובנוסף יהיה לכם קל יותר להתארגן בבית החדש.

 

כמה עולה מעבר דירה?

כשאנשים עוברים דירה, עולה באופן טבעי שאלת המחיר. חשוב להדגיש כי עלות מעבר דירה היא לא רק מחיר ההובלה אלא גם ההוצאות הנוספות: קרטונים, צביעה, הדברה, ניקיון, קניית מוצרים חדשים שנחוצים בדירה החדשה, הפסד ימי עבודה ועוד. בסך הכל מוערכת העלות של השינוי ב-3,000 עד 10,000 ש"ח, בהתאם לגודל הנכס ולמידת ההשקעה בו.

ההובלה עצמה מתומחרת על סמך 3 פרמטרים עיקריים: כמות הקרטונים (ולכן ההמלצה למיין את התכולה ולא לארוז מה שאין בו צורך), הנגישות (למשל, האם יש מעלית או שמא נדרש מנוף) והמרחק בין הדירה הקיימת לדירה הבאה שלכם.

 

למה חשוב להכין רשימה למעבר דירה?

הדרך הטובה ביותר לא לשכוח שום משימה היא להכין checklist מעבר דירה – רשימה מפורטת של כל המטלות לפני הובלת דירה, כולל דדליין לכל מטלה. חשוב לזכור שבמסגרת המעבר יש המון סידורים, ובלי תוכנית עבודה מסודרת אתם עלולים למצוא את עצמכם ביום האחרון לפני המעבר עם שורה ארוכה של מטלות פתוחות, לחץ ותסכול.

 

העברת חשבונות מעבר דירה – דגשים מרכזיים

במסגרת מעבר דירה חשבונות החשמל, המים והגז עוברים מכם למי שמחליף אתכם בדירה הנוכחית, ואליכם בדירה החדשה. בהתאם נדרשת קריאת מונים בשני המקומות. מומלץ לבצע את הקריאה בנוכחות הדיירים הנכנסים והיוצאים, כדי לא להשאיר מקום לחילוקי דעות בעתיד. למעשה, כדאי אפילו להחתים את מי שנכנס במקומכם לנכס הנוכחי על מסמך רשמי או לבקש ממנו לשלוח לכם הודעה שמאשרת את קריאת המונים.

 

העברת הגז במסגרת מעבר דירה

על מנת שתוכלו לבשל כבר ביום הראשון שלכם בדירה החדשה, וליהנות מהמאכלים האהובים עליכם ובעיקר מתחושה של בית, חשוב לא לשכוח לבצע העברת גז במעבר דירה. לשם כך יש לברר מיהי ספקית הגז בבית החדש וליצור איתה קשר כשבוע לפני המעבר.

 

עוברים דירה? תשובות לשאלות חשובות

icon

מחיר ההובלה בחורף זול יותר, ובמידה משמעותית, מאשר בקיץ. לגבי המרכיבים האחרים של עלות המעבר אין הבדלים מהותיים.

icon

ברוב המקרים תוכלו לעשות זאת דרך האינטרנט. יש נסיבות ספציפיות שבהן נדרשת הגעה ללשכה של רשות האוכלוסין (למשל כשרוצים לשנות כתובת פעמיים תוך שנה, או כשהורים גרושים מבקשים לשנות כתובת של ילד מתחת לגיל 18).

icon

כדאי להתחיל לארוז את הציוד בערך חודש לפני יום המעבר.

icon

בדרך כלל כ-50 קרטונים יספיקו. מומלץ להתייעץ עם נציג חברת ההובלות כדי לקבל תשובה מותאמת אישית אליכם.

תוכן עניינים

להצעת מחיר להובלה השאירו פרטים

חדש באתר

דילוג לתוכן